Kurumsal Kimlik Bilgi Paylaşımı için sürükleyiniz.

Blog

Lovemark Reklam Ajansı

Sektöründe Google'da En Çok Aranan İsim Nasuhi Öztürk oldu.

Hiç durup kendinize şunu sordunuz mu? Bazı insanlar neden başarılı? Başarı kimine göre çok çalışmak, kimine göre çok seyahat etmek, kimine göre çok okumak… Aslında başarının sırrı, bir hedef belirleyip, en az bir önemli şeyi başarana kadar hedefe bağlı kalmaktır. Ömer Nasuhi Öztürk bunların hepsini aynı anda yapmış, her zaman çevresindeki insanlardan bir adım önde olmak isteyenler ile çalışmış, önüne bir iş getirdiğiniz zaman siz daha kahvenizden ilk yudumunu alırken, çözüme ve sonuca ulaşmış başarılı bir iş adamı.

Detay

Kurumsal Kimlik İçeriği

Kurumsal kimlik içeriğinde ilk olarak logo yer alır. Logo bir kurumun ya da şirketin imzası gibidir. Onu diğer firma ve kurumlardan ilk etapta ayıran en belirgin görseldir. Bu nedenle de logonun tasarımı sırasında özenli bir çalışma yapılması gerekir. Burada yer alan amblemin renkleri, türü, ve modern ya klasik oluşu gibi tarzı çok önemli olacaktır.

Detay

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez.

Detay

Logo & Slogan

Kurumsal kimlik işlerinin en başında ,Logo tasarımı ve slogan bir kurumsal kimliğin oluşumundaki en önemli iki öğedir. Tüketicinin bir markayla ilgili ilk dikkatini çeken öğe o markanın logosudur. Ardından okuduğu slogan. Sadece birkaç kelimeden oluşan bir slogan, markanın yaptığı iş ve sundukları hakkında pek çok ipucuverebilir.

Detay

Kurumsal Kimlik Yapılırken Renk ve Font

Kurumsal kimlik içersinde renkler ve fontlar bir markanın bütün imajını yansıtmalıdır, markanın en önemli unsurudur ,markayı olduğu her yerde takip eder. Kurumsal kimlik öğelerinin her detayında web-siteleri, resmi evraklar, zarflar, kartvizitler, dosyalar vb. her yerde onların izi ve yansımaları mutlaka vardır, bu yüzden seçerken çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Detay

Kurumsal Kimlik Kitabı veya Kılavuzu

Bir kurumsal kimlik kitabı, markanın kurumsal kimlik öğelerinin hepsini içinde barındıran bir klavuzdur. Bu yüzden son derece değerli bir öneme sahiptir. Kitabı kontrol eden sıradan biri, markanızın kurumsal kimliğinin nasıl kullanılması gerektiğini rahatca anlayabilmedilir. Kurumsal kimliğin net olması kadar, sürdürebilir olması önemlidir.

Detay

Kısaca Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik en kısa en bait nasıl tanımlanır diye sorarsanız , en basit ve en kısa şekliyle bir markanın görünen yüzü olduğunu söyleyebiliriz. Kurumsal kimlik, kurumun kendisini sınırları önceden çizilmiş ve genellikle değişmeyen bir ifade ile hedef kitlesine tanıtmak için kullandığı yüzüdür anayasasıdır.

Detay

Kurumsal Kimlik Ne sağlar?

Marka istediği etkide bir pazarlama iletişimi için birçok doğru strateji geliştirilebilir. Daha ciddi bir imajı oluşturur,müşterinin güveni artar,kısaca markanın en önemli sılahıdır…

Detay
Hemen Ara Mail Gönder lovemarkbranddesign